Техніка проведення алерген-специфічної імунотерапії (СІТ) алергенами-драже

Домашня / Популярні статті / Техніка проведення алерген-специфічної імунотерапії (СІТ) алергенами-драже

Алерген-специфічна імунотерапія (СІТ) – ефективний метод лікування алергічного риніту, полінозу, бронхіальної астми, зумовлені сенсибілізацією до пиловим і/або пилкових, эпидермальным, инсектным, грибкових алергенів. Суть методу полягає у зниженні чутливості до алергенів шляхом введення їх пацієнтові в поступово зростаючих дозах. Лікування проводиться стаціонарно під обов’язковим контролем лікаря.

Техніка проведення СІТ мікст-алергенами пилковими у вигляді драже

  1. Драже з першого рядку упаковки (вміст алергенів по білковому азоту 0,2 PNU) застосовують таким чином: у перший день – 1 драже, у другий – 2 драже, у третій – 3 драже, у четвертий – 4 драже, у п’ятий – п’ять драже.

Прийом драже з другого рядку упаковки починати через день  після вживання останніх драже першого рядка.

  1. Драже з другого рядку упаковки (вміст алергенів по білковому азоту 2,0 PNU) застосовують таким чином: у перший день – 1 драже, у третій день – 2 драже, у п’ятий – 3 драже, у сьомий – 4 драже, на дев’ятий – п’ять драже.

Прийом драже з третього  рядку упаковки починати через два дні після вживання останніх драже другого рядка.

  1. Драже з третього рядку упаковки (вміст алергенів по білковому азоту 20,0 PNU) застосовують таким чином: у перший день – 1 драже, на третій день – 2 драже, на шостий – 3 драже, на дев’ятий – 4 драже, на дванадцятий – п’ять драже.

Прийом драже з четвертого рядку упаковки починати через тиждень після вживання останніх драже третього рядка.

  1. Драже з четвертого рядку упаковки (вміст по білковому азоту 200,0 PNU) застосовують таким чином: в перший тиждень – 1 драже, у другий тиждень – 2 драже, у третій тиждень – 3 драже, у четвертий тиждень – 4 драже, у п’ятий тиждень – п’ять драже. Приймати у понеділок кожного тижня.

Прийом драже з п’ятого  рядку упаковки починати через два тижні після вживання останніх драже четвертого рядка.

  1. Драже з п’ятого рядку упаковки (вміст по білковому азоту 1000,0 PNU) застосовуються по 1 драже 1 раз на 2 тижні (у кожний понеділок другого тижня).

У наступному драже з п’ятого рядку слід приймати (якщо лікар не порадить інакше) 1 раз на місяць по 2 драже в другий понеділок кожного місяця протягом 3 років і більше.

В сезон пилкування відповідних рослин за порадою лікаря може бути рекомендований дещо інший прийом драже (по 1 драже 5 рядку або інакше).

Застосування алергенів у вигляді драже доцільно проводити не раніше, як через 1-2 години після їжі або за 1-2 години до їжі! Драже необхідно повільно розсмоктувати у роті (не розкушувати і не ковтати цілим), намагаючись тримати під язиком! Не запивати!

При великій кількості драже  (4-5) їх не обов’язково приймати одноразово, прийом можна розділити на декілька разів протягом одного дня.

Тривалість СІТ визначає лікар-алерголог. Звичайно максимальний ефект СІТ розвивається через 1-2 роки після її початку. Оптимальним терміном проведення СІТ вважають 3-5 років. Якщо СІТ не дає ефекту на протязі року – її припиняють.

Техніка проведення СІТ мікст-алергенами побутовими у вигляді драже

  1. Драже з першого рядку упаковки (вміст алергенів по білковому азоту 0,2 PNU) застосовують таким чином: у перший день – 1 драже, у другий – 2 драже, у третій  – 3 драже, у четвертий – 4 драже   (при наявності в упаковці 15 драже, на п’ятий день приймається 5 драже).
  2. Драже з другого рядку упаковки (вміст алергенів по білковому азоту   2,0 PNU) застосовують таким чином:  у перший день – 1 драже, у третій  день 2 драже, у п’ятий – 3 драже, у сьомий – 4 драже (при наявності в упаковці 15 драже, на дев’ятий  день приймається 5 драже).
  3. Драже з третього рядку упаковки (вміст алергенів по білковому  азоту  20,0 PNU) застосовують таким чином:  в перший день – 1 драже, на третій  день – 2 драже, на шостий – 3 драже, на дев’ятий – 4 драже (при наявності в упаковці 15 драже, на дванадцятий день приймається 5 драже).
  4. Драже з четвертого рядку упаковки (вміст по білковому азоту азоту  200,0 PNU) застосовують таким чином:  в перший тиждень – 1 драже,  у другий тиждень – 2 драже, у третій тиждень – 3 драже, у четвертий тиждень – 4 драже (при наявності в упаковці 15 драже, на 5 тиждень приймається 5 драже). Приймати у понеділок кожного тижня.
  5. Драже з п’ятого рядку упаковки (вміст по білковому  азоту    1000,0 PNU) застосовуються 1 раз на 2 тижні (у кожний понеділок другого тижня):  в перший двотижневик – 1 драже, другий двотижневик – 2 драже, третій двотижневик – 3 драже, четвертий двотижневик – 4 драже (при наявності в упаковці 15 драже, у 5 двотижневик приймається 5 драже). В наступному драже з п’ятого рядку слід приймати (якщо лікар не порадить інакше) 1 раз на місяць по 2 драже в другий понеділок кожного місяця протягом 3 років і більше.

Драже необхідно повільно розсмоктувати у роті ( не розкушувати і не ковтати цілим!). Застосування алергенів у вигляді драже доцільно проводити не раніше, як за 2 години до їжі або через 2 години після їжі.

Проведення специфічної імунотерапії драже призначається лікарем і має проводитися амбулаторно. Доцільно контролювати лікування періодично оглядаючи хворого (спочатку щоденно, а потім кожний раз при переході на нову дозу драже).