Пухлик Борис Михайлович

Домашня / Пухлик Борис Михайлович

Пухлик Борис Михайлович

Пухлик Борис Михайлович – засновник компанії “Імунолог”

Борис Михайлович Пухлик – видатний вчений у галузі алергології, імунології, фтизіатрії, доктор медичних наук (1985), професор (1991), завідувач кафедрою фтизіатрії з курсом клінічної імунології (1992), Президент Асоціації алергологів України (1997 р.), Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2012 p.). Народився 11 травня 1945 року у м. Свердловськ Луганської області. 1963-1969 р.р. навчався у Вінницькому медичному інституті ім. М.І.Пирогова на педіатричному факультеті.

Після закінчення інституту працював на посаді старшого лікаря протитуберкульозного санаторію та педіатра дільничної лікарні. 1976 р. – переведений на роботу до Вінницького обласного відділу охорони здоров’я. Включений до резерву кадрів міністра охорони здоров’я. 1977 р. – асистент кафедри фтизіатрії Вінницького медичного інститут ім.М.І.Пирогова. Захистив кандидатську дисертацію зі фтизіатрії під керівництвом професора Березовського Бориса Абрамовича. 1980-1981 р.р. – керує одним з найбільших клініко-епідеміологічних досліджень у галузі алергології у Вінницькій області. 1985 р. – захистив докторську дисертацію. Тема дисертаційної роботи: «Алергічні захворювання у хворих на туберкульоз».

Основні напрямки наукової діяльності – проблема поширення алергічних захворювань, дослідження у галузі епідеміології алергічних захворювань, фтизіатрія. Зусиллями Пухлика Бориса Михайловича, вперше у світі, організовується алергологічний кабінет на базі Вінницького протитуберкульозного диспансеру. 1986 р. – учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. 1988 р. – ініціатор створення першої в Україні імунологічної лабораторії на базі Вінницької обласної дитячої лікарні. 1990-1991 р.р. – розпочинає друге клініко-епідеміологічне дослідження у галузі алергології у Вінницькій області. 1991 р. – завідувач кафедрою фтизіатрії Вінницького медичного інституту ім.М.І.Пирогова. 1992 р. – відкриття курсу клінічної імунології та алергології при кафедрі фтизіатрії Вінницького медичного інституту ім.М.І.Пирогова. Разом з професором Коганом Б.Й. створює лабораторію екологічної імунології та алергології при Центральній науково-дослідній лабораторії Вінницького медичного інституту ім.М.І.Пирогова та імунологічний центр з алерго-імунологічною лабораторією на базі Вінницького обласного протитуберкульозного диспансеру. На базі імунологічного центру до 1993 р. було обстежено та проліковано біля 16000 постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

1993 р. – Пухлик Б.М. відкриває та очолює перше в Україні підприємство з виробництва препаратів-алергенів для діагностики та лікування алергічних захворювань (ТОВ «Імунолог», м. Вінниця). з 1997 р.- ініціює створення Асоціації алергологів України з метою захисту інтересів, максимальної реалізації творчого потенціалу і соціально-правового захисту спеціалістів, зайнятих у галузі алергології. Обраний президентом Асоціації алергологів України. 2012 р. — у складі колективу, стає Лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки за роботу «Технології діагностики і лікування алергічних захворювань органів дихання із застосуванням вітчизняних препаратів алергенів».

2013 р. — заснував приватний алерго-імунологічний центр «Клініка професора Пухлика», який надає медичну допомогу пацієнтам алергологічного та імунологічного профілю. 2012 — Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки за роботу «Технології діагностики і лікування алергічних захворювань органів дихання із застосуванням вітчизняних препаратів алергенів». Професор Б.М. Пухлик є автором понад 350 наукових праць, зокрема 16 монографій, понад 30 патентів на винаходи, більш ніж 20 методичних рекомендацій, підручників та посібників. Учнями Б.М. Пухлика є 1 доктор і 19 кандидатів наук. 

Інформація із Вікіпедії