Особливості застосування алергенів-драже (СІТ) та взаємодія з іншими лікарськими засобами

Домашня / Популярні статті / Особливості застосування алергенів-драже (СІТ) та взаємодія з іншими лікарськими засобами

Проведення СІТ шляхом прийому драже призначається лікарем і має проводитись амбулаторно у випадках, коли підтверджений IgE-опосередкований характер захворювання, воно має тривалий перебіг з вираженими клінічними проявами, якщо існує чітке підтвердження ролі алергенів певної групи, неможлива повна елімінація алергену і у наявності  є потрібні стандартизовані алергени.

Доцільно контролювати лікування, періодично оглядаючи хворого (спочатку щоденно, а потім кожний раз при переході на нову дозу драже). Зважаючи на дані світової медицини, отримані доказовим шляхом, про безпечність пероральної СІТ, дисциплінованим хворим (або батькам хворих дітей), як це робиться у світі, можна довіряти самостійний прийом драже з періодичним повідомленням лікаря-алерголога по телефону або електронною поштою про хід лікування, самопочуття,  переносимість препарату. При будь-яких ознаках неблагополуччя, до яких може бути причетна СІТ (поява або посилення проявів алергічного захворювання, нудоти, блювоти, болі у шлунку, висипу або свербіння шкіри), хворий  невідкладно має прийти на прийом до лікаря-алерголога. Це ж він повинен робити при нормальному перебігу проведення СІТ не рідше 1 разу на місяць.

Мікст драже побутові алергениДо складу лікарського засобу (драже) входять цукор харчовий, тому хворим з цукровим діабетом необхідно проконсультуватись з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Лікування під час вагітності не проводиться. У випадку настання вагітності протягом проведення СІТ подальше застосування алергенів має бути визначене лікарем-алергологом, беручи до уваги можливий ризик для матері і дитини у випадку розвитку системної алергічної реакції і анафілактичного шоку.  У період годування груддю СІТ можлива тільки з дозволу лікаря-алерголога.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Препарати алергенів не впливають на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами.

Діти. Не рекомендується проводити  алерген-специфічну імунотепарію дітям віком до 3 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.  СІТ недоцільно проводити у період лікування антибіотиками, цитостатиками чи імунобіологічними засобами. Її можна комбінувати з лікарськими препаратами, що застосовуються для лікування алергічних захворювань (неседативні антигістамінні препарати, кромони, бронхолітики, топічні глюкокортикостероїди, антилейкотриєнові засоби).