До працівників аптечних установ

Домашня / Новини підприємства / До працівників аптечних установ
До Вас звертаються провідні алергологи областей і міст всієї України. Ми занепокоєні постійним зростанням частоти побічних реакцій на лікарські засоби (ЛЗ). На жаль, в Україні статистика цього явища є недосконалою, тому невідома справжня частота токсичних, алергічних побічних медикаментозних реакцій, дисбактеріозу, мутації генних структур тощо. Відомо, однак, що частота медикаментозної алергії серед населення сягає 2%, зростаючи до 18% серед осіб, що часто або тривало лікуються. За розрахунками, щорічно в Україні від побічної дії ЛЗ може гинути від 100 до 1000 людей, багато осіб внаслідок цього отримують нове захворювання, ще більше – не можуть безпечно вживати потрібні їм ліки.

В нашій країні (сподіваємося тимчасово) не знайшла підтримки у населення загальносвітова практика отримання життєво важливих ЛЗ за рецептами лікарів, тому значна частина людей лікується самостійно, значна – за порадами фармацевтів і провізорів безпосередньо у аптечних установах. При цьому, звичайно, не йдеться про справжні причини виникнення захворювань ( препарати купують “від голови”, від “температури”, від “кашлю”), тоді як за цими симптомами можуть ховатися, відповідно і гіпертонічна хвороба, і пневмонія, і астма. Не враховується, також, наявність алергії до інших ЛЗ, стан внутрішніх органів, соматичні або інфекційні захворювання, які можуть бути у подібних осіб.
Склалося так, що сьогодні аптечні працівники в певній мірі впливають не тільки на перебіг захворювань, але й на долю багатьох людей, адже частина з них потребує принципово інших ЛЗ, для частини – ці ЛЗ є просто небезпечними або й фатальними, у багатьох – це є першим кроком до хронізації захворювань, або спотворення їх клінічного перебігу.
Ми далекі від того, щоб звинувачувати аптечних працівників або безпосередньо хворих у такому стані лікування захворювань в країні. Це – непроста проблема, яка має вирішуватися поступово, разом з розвитком нашої держави і вітчизняної медицини. Але життя і стан здоров”я багатьох хворих піддається небезпеці вже зараз, щоденно і щогодинно. Тому ми прохаємо Вас про наступне:
  • віддрукуйте це звернення і розмістіть його на видному місті у аптеці – можливо це врятує когось від небезпечного кроку;
  • при звертанні хворого за лікуванням, порадьте йому звернутися спочатку до лікаря, або (при неможливості) до середнього медпрацівника;
  • при відмові хворого – порекомендуйте йому ознайомитися з нашим зверненням і підтвердіть, що сучасні ЛЗ (навіть рослинного походження) можуть бути при певних обставинах вкрай небезпечними;
  • не призначайте самостійно антибіотиків – щорічно зростає кількість антибіотикорезистентних штаммів мікроорганізмів, внаслідок нераціонального їх застосування; гормональних, гіпотензивних засобів, бо Вам невідомо, як вони будуть застосовуватися.
Ми сподіваємося, що це звернення знайде розуміння і у працівників аптек, і у населення, оскільки нашим спільним прагненням є піклування про здоров”я людей.
Нагадуємо нашу електронну адресу: E-mail: office@immunolog.com.ua Поштова адреса: Вінниця, 21036, а/с 4283,
Телефон (факс) 0432- 52-03-62, 57-04-46